Smaltované šperky:
Něco málo o smaltu:
Smaltování je jednou z nejstarších technik nekovové povrchové úpravy kovů – jako zdobící prvek při výrobě šperků a zbraní bylo používáno již ve starověkých zemích dálného východu (Japonsko, Indie, Čína) a Egypta, v období Byzance pak jeho používání proniká i do Evropy. V českých zemích je nejstarší použití smaltu zaznamenáno na českých korunovačních klenotech (svatováclavská koruna) a na kříži Přemysla Otakara II.
Principem smaltování je nanášení jemně drceného nízkotavného skla na kovový podklad (u výroby šperků především na drahé kovy – v mém případě na měď), po kterém následuje jeho vypálení v muflové peci při teplotách 700 – 900 °C. Tím se na kovu vytvoří ochranný povlak, jehož hlavními přednostmi jsou:
tvrdost
odolnost proti vnějším vlivům
dlouhodobá životnost
stálobarevnost a lesk
Protože je však smalt vlastně tenký skelný povlak, má i některé nevýhody. Především je to křehkost a menší pevnost v tahu a ohybu – proto našim zákazníkům doporučujeme vyvarovat se ohýbání nebo kroucení smaltovaného šperku čímž by jen docílili jeho popraskání a zničení.
Balení:
Náušnice, přívěšky a sady jsou zavěšeny na černých kartičkách velikosti 8 x 5,5 cm zabalené do celofánového sáčku, komplety s přívěškem na obruči jsou zavěšeny na černém kartonu 18 x 15 cm.
Použité materiály:
měď a smalty, voskovaná bavlna (přívěšky)
zdravotně nezávadný zubařský drát Osteofix (háčky náušnic, očka a obruče u přívěšků)
prohlášení o shodě ke stažení zde prohlaseni.BMP